Witam Was w kolejnym wpisie z cyklu Retro Reanimacja. Dawno nie pojawiały się tutaj żadne nowe teksty, więc znalazłem chwilę czasu na to żeby pogrzebać sobie trochę w starych sprzętach. Efektem tego jest ten o to wpis traktujący o przywracaniu do życia magnetofonu przeznaczonego dla komputera Commodore 64. Co prawda, można go podłączyć też do kilku innych komputerów z rodziny Commodore, jednak C64 było w naszym kraju najpopularniejsze.
Opis amatorkiej naprawy pada do konsoli Xbox 360, którego bolączką był dryfujący analog oraz powyciskane gumki pod przyciskami. Obie przypadłości udało się naprawić za jednym zamachem.
Wam pokazać jak rozebrać tego malucha, bo pomimo tego, że jest to sprzęt zdecydowanie leciwy, to jego konstrukcja jest znacznie bardziej skomplikowana niż większości nowszych konsol.
Witajcie w kolejnym wpisie z cyklu Retro Reanimacja. Dzisiaj zajmę się przywracaniem do stanu używalności starego komputera. Naszym gościem będzie Amiga 1200 z mojej małej kolekcji retro sprzętów.
Witam wszystkich, którzy z jakiegoś powodu trafili w to miejsce. Bohaterką tego tekstu jest stara, zmęczona życiem mysz od Amigi 1200. Zapraszam do środka.
Dzisiejszym pacjentem będzie raczej mało zanana konsola z połowy lat 90' ubiegłego wieku. Chodzi oczywiście o Neo-Geo CD. Jeśli nasza konsola ma problemy z odczytywaniem płyt nie oznacza to, że trzeba ją zutylizować. Czasami wystarczy tylko wyregulować laser w napędzie CD.
Dzisiejszym pacjentem będzie Sega Saturn, model pierwszy, która zaniemogła i przestała odczytywać płyty z grami. Jeżeli kiedykolwiek Wasza Sega Saturn przestała odczytywać gry, ale mimo to potrafiła odczytać ścieżki audio z płyt z grami i jeszcze do tego na ekranie telewizora pojawiały się poziome białe pasy wyglądające jakby przepięcia to nie martwcie się i nie skazujcie konsoli na zakończenie żywota na śmietniku.
Dzisiaj raczej nie będzie retro i myślę, że wielu z Was zna temat dość dobrze. Moim pacjentem będzie myszka Logitech G300. Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że Twoja wypasiona, gamingowa myszka (albo i niewypasiona i nie gamingowa ;) ) za milion cebulionów po jakimś czasie używania zaczyna sama robić podwójne kliknięcia, nie trzyma kliku, klika sama, albo nie reaguje na kliknięcie?
Witajcie w kolejnym wpisie z cyklu Retro Reanimacja. Ostatnio wziąłem na warsztat konsolkę popularnie nazywaną u nas Super Nintendo, czyli SNES'a. Najpierw pokażę Wam jak przywrócić możliwość zapisu stanu gry w niektórych grach.
Dzisiejszy temat jest raczej prosty i nie wymagający żadnych skomplikowanych technik. Artykuł ten będzie raczej krótki i jest tylko rozgrzewką przed reanimacją bardziej skomplikowanego kontrolera. Pacjentem będzie pad od konsoli Super Nintendo Entertainment System, potocznie nazywanej u nas Super Nintendo. Często też używa się skrótu jakim jest SNES. Wymienimy dzisiaj zużyte gumki pod przyciskami. W tego typu urządzeniach, które mają po 25 i więcej lat nie jest to niczym niespotykanym.
Dzisiaj będę zajmował się zasilaczem do mojej Amigi 1200, który planuję wyczyścić, wybielić i wymienić mu kondensatory elektrolityczne, które często bywają przyczyną niespodziewanych awarii leciwego już sprzętu elektronicznego.